Ana sayfa Uncategorized ONS Altın, ABD-İran Gerilimlerinin Artmasıyla, 2019’un Düşük Seviyelerinden Yükselişe Geçti…

ONS Altın, ABD-İran Gerilimlerinin Artmasıyla, 2019’un Düşük Seviyelerinden Yükselişe Geçti…

338
0

ABD ve İran arasındaki artan gerilimler güvenli liman varlıklarına olan talebi teşvik ettikçe, geçen haftanın düşüşü sonrası altın fiyatları yükseldi.

Haziran vadeli altın vadeli işlemleri 3,15 dolar artışla 1.279,15 dolara ulaşarak, 18 Nisan’da gerilediği dört ayın düşük seviyesi olan 1.270,10 dolardan toparlandı.

Çin’den gelen beklenenden daha iyi verilerin ve Alman yatırımcı güvenindeki olumlu artışın risk iştahını yükseltmesiyle, geçtiğimiz hafta altın %1 üzerinde düşüşle art arda dördüncü haftalık kaybını yaşadı.

Ancak ABD’nin İran petrolü üzerindeki muafiyetleri bitirmeyi planladığını ortaya çıkaran raporların ardından, Pazartesi günü jeopolitik gerilim yükseldi.

Yatırımcılar riskten kaçınarak güvenli liman olan kıymetli madene döndükçe, ABD hisse senetleri düşüş yaşadı.

AlgoTrades Algorithmic Trading Systems’in kurucusu Chris Vermeulen, “fiyat tüm zamanarın yükseğine yaklaştıkça, önümüzdeki birkaç ay boyunca ABD hisse senedi piyasasındaki artan volatilitenin altın fiyatlarını bir miktar düşürebileceğine inanıyoruz,” dedi.

Vermeulen dibi görmeden önce altının 1.275 dolar altına düşebileceğini tahmin etse de, “altındaki sonraki artış yönlü bacak, muhtemelen Mayıs ya da Haziran 2019’da fiyatları ilk olarak 1.400 dolar üzerine yükseltecek.”

Diğer metal işlemlerinde gümüş vadeli işlemleri14,963 dolarda pek değişmedi.

Paladyum vadeli işlmeleri, %0,9 artışla 1.410,90 dolar seviyesine yükselirken, Platin %0,8 yükselerek 910,50 dolardan alıcı buldu.

Baz metallerde, bakır %0,9 düşüşle 2,895 dolara geriledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here