Ana sayfa Uncategorized Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

53
0
Öğrencilere Kredi Veren Bankalar
Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Öğrencilik döneminde ailesine fazla yük olmadan eğitim hayatını tamamlamaya çalışan pek çok kişi vardır. Bazı bankalar bu konuda öğrencilere eğitim desteği sunar. Bunlar arasında İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası sayılabilir. Bu yazıda bu bankalar ve öğrencilere kredi verme koşulları hakkında önemli bilgiler bulabilirsiniz.

Kefilsiz ve Belgesiz Kredi Koşulları

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Son yıllarda ekonomik krizler ve girişimcilikte durgunluk bankaları daha kolay kredi vermeye yöneltti. Bu kredilerden başta sadece evlerinde çalışan ev hanımları ve serbest girişimciler olmak üzere öğrenciler de faydalanabiliyor. Hemen hemen hiçbir belgenin istenmediği ve faizsiz eğitim kredisi olarak adlandırılan bu kredilerden bütün öğrenciler faydalanabiliyor. Öte yandan eğer öğrenci iseniz ve ailenizle birlikte tarımla uğraşıyorsanız tarımdaki durgunluğu atlatmak için bankaların verdiği tarım ve hayvancılık kredilerinden de faydalanabilirsiniz. Öncelikle eğitim kredileri konusunda bilgi verelim.

Denizbank

Denizbank bütün öğrencilere herhangi bir belge ve de kefil istemeden eğitim kredisi verebiliyor. Acil bir nakde ihtiyaç olduğu durumlarda öğrenciler 60 ay vade ile bu krediye başvurabilir. Özellikle ailesinden para alan ve bu paranın Denizbank hesabından gönderildiği durumlarda Denizbank’tan kredi çekmek çok daha kolaydır. Vadesi 12 aydan başlayıp 60 aya kadar çıkabilen bu kredinin faiz oranı yaklaşık yüzde 1.49 civarında.

İş Bankası

İş Bankası da bütün öğrencilere eğitim hayatında kredi desteği sağlıyor. Eğer eğitim ücretlerinizi gösteren bir belge ve öğrenci belgesi ile başvuru yaparsanız, faiz oranı yüzde 2.20 olan bu krediye başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Öğrencilere düşük faizli ve de 60 ay vadeli kredi veren bankalardan birisi de Ziraat Bankası. Eğitim kredisi adı ile geçen bu kredi için Ziraat Bankası kefil ya da maddi geliri gösteren bir belge talep ediyor. Böyle bir imkânı olan tüm öğrenciler bu krediye de başvurabilir. 

Garanti Bankası

Garanti Bankası bazı belgeler karşılığında  bütün öğrencilere kredi eren bankalar arasında. Bu belgeler ve kredi koşulları için herhangi bir Garanti Bankası şubesine başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Hiç bir dosya masrafı olmadan öğrencilere eğitim kredisi veren Yapı Kredi, bu kredi miktarını 50.000 liraya kadar yükseltebiliyor. Gerekli olan belgeler ve kredi koşulları için sadece bankanın bir şubesiyle görüşmeniz yeterli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here