Ana sayfa Uncategorized DEĞERLİ METAL HAFTANIN SON GÜNÜNE NASIL BAŞLADI?

DEĞERLİ METAL HAFTANIN SON GÜNÜNE NASIL BAŞLADI?

123
0

1340 sınırına yaklaşan ons altın 1335 noktasından günlük kapanışını gerçekleştirdi. Avrupa Merkez Bankası (ECB) dünkü toplantısında beklendiği gibi faiz oranlarında bir değişikliğe gitmeyerek %0.00 seviyesine bıraktı. ECB ayrıca oranların en az 2020 yılının ilk yarısına kadar mevcut seviyelerde kalmasını bekliyor. Diğer yandan banka bu yıl ki enflasyon beklentisini % 1.2’den %1.3’e, büyüme beklentisini de %2.0’den %2.1’e yükseltti. Draghi, ECB faiz kararının açıklanmasının ardından Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Draghi, gelen ekonomik verilerin fena olmadığını ancak risklerin aşağı yönlü olmaya devam ettiğini söyledi. Temel tahminlerde hala güven olduğunu, ancak belirsizliğin uzadığını ve arttığını belirtti. Draghi ayrıca EURO Bölgesi’nde “deflasyon” ihtimalinin olmadığını, “resesyon” olasılığın da çok düşük kaldığını dile getirdi.

ABD kanadında ise ticaret açığı 51.90 milyar dolardan 50.80 milyar dolara yükseldi. Haftalık işsizlik maaşı başvuruları ise değişmeyerek 218 bin düzeyinde kaldı. Yurt içi piyasaların açık olacağı bugünkü işlem gününde hazine nakit dengesi verisi takip edilebilir. Almanya’da sanayi üretimi ve ticaret dengesi, ABD’de tarım dışı istihdam raporu volatilite artışına neden olabilir.

ALTIN: 1335 seviyesinden geri çekilerek güne başlayan ons altında kar satışlarının olması durumunda 1330 ve 1320 destekleri ön planda olabilir. Diğer yandan sarı metalin olası yükselişlerinde 1341 ve 1352 dirençleri hedeflenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here