Ana sayfa Limit FX Swap Spread Oranları

Limit FX Swap Spread Oranları

Firma Regülatör Ülke Türkçe Destek Alt Limit Kaldıraç Spread
BAE BAE VAR 100$ 1:300 ÇOK YÜKSEK

Birleşik Arap Emirlikleri Regülasyonu Kullanması ve Havuz Sistemi Yapması Güvensizlik Uyandırdı 3.5/10
Limit FX Swap Spread Oranları

Limit FX Swap Oranları , Limit FX Spread Oranları  ile alakalı talepleriniz doğrultusunda sizlerle gözlemlerimi paylaşacağım.
Bir kurumun makas aralığına yani swap spread oranlarına dolaylı olarak etki eden ve pek bilinmeyen hususlardan bir tanesi fiyat sağlayıcısı hususudur.Limit FX ile alakalı olarak herhangi bir fiyat sağlayıcısına rastlamamakla beraber  bu konudaki ısrarlı sorularıma da firma çalışanlarından herhangi bir somut cevap alamadım.Hal böyle olunca fiyatın sağlandığı kaynakla yani likidite sağlayıcıları ile alakalı öncelikle bir belirsizliğin tezahür ettiğine daire kanaate varmış oldum.

Limit FX Swap Spread Oranları özelinde bakılacak olursa da yatırımcıların yurtdışı aracı kurumlarını tercih etmelerindeki en büyük sebepler kaldıraç,teminat  ve makas aralığı avantajları sunmalarıdır.Lakin Limit FX ile alakalı bakıldığında özellikle TL bacaklı ürünler ve major paritelerde yüksek spread ve swap uygulandığı görülmektedir.
Swap Spread oranalrı özelinde rastladığım bir şikayet ise kurumun belli saat aralıklarında spread oranlarını astronomik seviyelere çektiğine dairdi.

Bir diğer enteresan husus ise swapsız ( islami) hesap sunarak yatırımcının dostu bir uygulama  geliştirdiklerine dair sunum yapılması çünkü işin perde arkasına bakıldığında swap alınmayan hesap  türü ile alakalı uygulanan spread yüksekliğiyle swap olan hesaplardaki swap-spread toplam maliyetini geçen spread uygulandığı saptanabilmektedir.

Genel hatlarıyla bakıldığında yüksek swap ve spread oranlarıyle makas aralığını önemseyen yatırımcılar için uygun bir yatırım alanı görünmemesiyle beraber Limit FX swapsız ( islami) hesap uygulaması da hesap türü gereği uygulanan yüksek spreadler sonucunda yine yatırımcı için olumsuzluklar ortaya çıkarmaktadır.

Konu ile alakalı tespitlerimin umarım yatırımcılara faydası olur…