Ana sayfa Klas FX Guvenilir Mİ ?

Klas FX Guvenilir Mİ ?

 
Firma Regülatör Ülke Türkçe Destek Alt Limit Kaldıraç Spread
VFSC Kıbrıs VAR 100$ 1:500 ÇOK YÜKSEK


Kıbrıs Merkezli Bir Kurum Olması ve Online Ortamlardaki Yorumlar Nedeniyle Çok Güvensiz Bir Kurum İntibası Uyandırdı 2.4/10

Klas FX Güvenilir Mi ?

Son dönemlerde Türkiye’deki kaldıraç kısıtlamaları ve yüksek teminat zorunluluğu ile beraber Türk yatırımcılar yüksek kaldıraç ve düşük teminat avantajlarıyla işlem yapmak üzere ağırlıklı şekilde yurt dışı aracı kurumlara yönelmiş durumdalar.Ancak yatırımcıların en çok  zorlandığı ve araştırma içerisinde oldukları konu gerçekten güvenilir  bir kurum bulma konusudur. Klas FX Güvenilir mi  sorusu da yatırımcılar tarafından bizlere yöneltilen en yoğun sorulardan bir tanesi.Ve elbette ki bunun yanı sıra bir kurumun güvenilir olup olmadığı hususunda   nelere dikkat edilerek karar verilir bu yazımda sizler için detaylandıracağım.

Aracı kurum belirlerken veya bir aracı kurumun güvenilir olup olmadığı ile alakalı inceleme yaparken dikkat edilmesi gerekenler ; regülasyon,finansal işlemler,fiyat sağlayıcıları,kurum finansal yetkinliği ve swap spread oranları olarak sıralanabilir.

Klas fx özelinde baktığımızda Klas FX regülasyonu VFSC (Vanuatu Financial Services Commision)  tarafından sağlanmaktadır.Tek bir lisanslandırma kuruluşu tarafından lisanslandıran kurumun mevcut regülasyonu dünyada pek bilinirliği olmayan zayıf bir lisanslama sertifikasıdır.Bu durum yatırımcı için olumsuz bir intiba uyandırmaktadır.Bunun yanı sıra Klas fx fiyat sağlayıcısı FXD olarak görünmektedir.Kurumun dünyanın önde gelen fiyat sağlayıcılarından olan citibank,deutsche bank,barclays,fxcm gibi kuruluşlarından herhangi birinden fiyat almaması ve bir tek fiyat sağlayıcı ile çalışması hem güvensizlik uyandırmakta hem de kurumun havuz sistemi yaptığına işaret etmektedir.Bu durum da kurumun yatırımcının karşısında konumlandığını ve yatırımcısının reel fiyattan uzak işlem yapmasına sebep olduğunu göstermektedir.Bahsi geçen husus yatırımcının işlem başarısında olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.
Bunların yanı sıra finansal işlemlerdeki gecikmeler ve yatırımcıların mağduriyetleriyle alakalı internet içeriklerinin oldukça kabarık olması kurumun güvenirliliğini gölgelemektedir.

Tüm bunlara ek olarak bizzat kurum personelleriyle yaptığım görüşmelerde gözlemlediğim kadarıyla personel kadrosunun finansal yetkinlikten uzak oluşu ve iletişimsizliğin yoğun olması bir diğer olumsuz done oldu benim için.Unutmadan belirteyim ki klas fx swap spread oranları ile alakalı olarak da kurumun yatırımcı alehine oynamalar yaptığına dair oldukça mağduriyetle karşılaştım.

Tüm bu incelemelerimin sonucu olarak bakılıdığında Klas FX Güvenilir mi ? Yatırım yapılabilir mi ? Gönül rahatlığıyla derseniz ; temkinli olunması gerektiğini ve yatırım için ideal bir aracı kurum olmadığını söyleyebilirim.Bunun yerine son dönemde Tr pazarına hizmet veren ,Türkçe desteği bulunan kurumsal firmalar tercih edilebilir.
Umarım gözlemlerim okurlarımız için faydalı olur, Bol Kazançlar Dilerim