Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Rusya Asgari Ücret

Rusya Asgari Ücret

156
0
Dünya'nın En Değerli Para Birimi
Dünya'nın En Değerli Para Birimi

Rusya Asgari Ücret

Rusya 17 milyon kilometrelik alanıyla dünyanın en büyük şehirlerindendir. Çok milletli bir ülkedir ve geçim şartları diğer ülkelere göre daha kolaydır. 1000’den fazla şehri bulunmaktadır ve her şehrin ekonomik faktörleri farklılık göstermektedir. Her inançtan her dinden insan ikamet etmektedir. Rusya da genel olarak yaşam maliyeti diğer ülkelere göre düşüktür. Her ülkede olduğu gibi Rusya’da da belirli yaşam maliyetleri vardır. Bölgeden bölgeye pahalılık ve ya ucuzluk kategorileri değişmektedir. Tabi her ülkenin para birimi değişkenlik gösterir ve kişi başına düşen gelir ülke ekonomisi gereğince değişim göstermektedir. Herkes işgücünden oldukça fazla faydalanır ve asgari ücrete belirli şekilde yansımalar olur. Şimdi rusya asgari ücret ne kadar bakalım,

Rusya’da İnsanlar Yaşamlarını Nasıl Sürdürür?

Son yıllarda Rusya’da yaşam masrafları artmış olsa da, gündelik harcamalar, giderler hala düşük sayılır. Ev fiyatları diğer ülkelere kıyasla daha uygun, ulaşım ucuz ve şehirlerdeki kamu hizmetleri çok makul bir seviyededir. Hemen hemen her alanda iş bulmak çok kolaydır. Silah fabrikalarının çoğunlukla yer aldığı ülkede silah ticaretinde çalışanlarda diğer mesleklere göre daha fazla artış vardır. Çünkü ülke ekonomik istikrarının çoğunluğunu silah ticaretinden karşılar. Bunların dışında son yıllarda İngilizce öğretmenliğine olan rağbet baya artmıştır. Federal Cumhuriyet yönetim şekli altında bir yaşam süren Rusya halkı her inanca sahip insana hizmet vermektedir. Ülkede refah seviyesi bir tık daha yüksektir.

Rusya’da Asgari Ücret Fiyatları

Rusya Asgari ücret, Her ülkenin farklı yaşam standartları bulunmaktadır. Rusya’da para birimi olarak ruble kullanan Rus vatandaşları ülkenin standartlarına göre normal bir yaşam sürdürmektedir. 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girmiş olan ve parlamento tarafından kabul görülen asgari ücret miktarı şu güne kadar hiçbir değişiklik olmadan devam etmektedir. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren asgari ücret 11 bin 280 ruble yani 170 dolar olarak kabul görmüştür. Asgari ücret Rusya’da önceki yıllara göre artış göstermiştir. Ülkede yaşanan ekonomik durgunluklardan dolayı ve rubledeki devalüasyon sonucu asgari geçim düzeyi altında olan Rus vatandaşlarının sayısının artması sonucunda yeni bir arayış içine girildiği için asgari ücreti yükseltme taraftarı olmuşlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here