Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Ons Altın, Dolar Yükselişinden ve ABD-ÇİN Beklentilerinden Dolayı Düşüşte

Ons Altın, Dolar Yükselişinden ve ABD-ÇİN Beklentilerinden Dolayı Düşüşte

252
0

Geçtiğimiz hafta 1,280$ seviyesine gerileyen XAU/USD , Cuma günü ABD’de tarım dışı istihdam rakamlarının 20 bin ile son 17 ayın en düşüğünde gelmesi ile haftayı 1,298$ seviyesinde tamamladı.

Bu hafta içinde hem ABD-Çin görüşmelerinde bir somut adımın atılmaması hem de brexit oylamaları ile artıya geçen altın, ABD Dolar Endeksi tarafındaki düşüşten de faydalanarak ve destek alarak dün 1,311$ seviyesini gördü.
ABD Dolar Endeksi , dün 96,40 seviyesine düşerek geçen haftaki kazançlarını sildi, ancak endeks bugün gelen iyimser haberlerle tekrar 96,75 seviyesinde artış gösterdi. ABD Başkanı Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşmeler sonlanmadan görüşebileceğini açıkladı ve piyasalarda iyimser gelişmeler arttı. XAU/USD da dolar tarafındaki yükselişle beraber dünkü kazançlarını silerek 1,295$ seviyesine geriledi.

Yurt içinde ise GAU/TRY dün hem altın tarafındaki artış hem de USD/TRY kurunun 5,47’ye artış ile 230 TL’ye çıkarak 21 Şubat sonrası en yüksek seviyeyi gördü. USD/TRY kuru bugün 5,47 üzerine doğru yükselişine devam ediyor, ancak altın tarafındaki gerileme ile GAU/TRY bugün 228 TL’den işlem görüyor.

Günün devamında ABD’den gelecek haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve inşaat rakamları ile İngiltere Parlamentosu’nda yapılacak brexitin ertelenmesi oylaması takip edilecek.Ons Altın, Dolar Endeksi’ndeki artış ve ABD-Çin beklentileriyle düşüşte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here