Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? (Kredi Notu Yükseltme)

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? (Kredi Notu Yükseltme)

185
0

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu bankalar tarafından yapılan puanlama sistemine denir. Bu sistem bankada hesabı olan yada kredi çeken kişiler için sağlanan puanlama sistemidir. Kişinin bankaya ödediği miktar zamanında ödeyip ödemediği bu puanlama sistemine göre değerlendirilir. Yapacağınız tüm ödemeler kredi notunda olumlu değişikliklere yol açacaktır. Bu kredi notu ileride kredi çekileceği zaman kontrol edilen bir husustur. Kişi bankaya kredi için başvuru yaptığında kredi notuna bakılarak borcunu zamanında ödeyip ödemediğini ve borcuna ne kadar sadık olup olmadığının raporudur. Bu yüzden yapılan anlaşmalarda ödeme gününün dikkat edilmesi ve önemsenmesi ileride alabileceğiniz kredi için size olanak sağlayacaktır geciktirmeniz durumunda kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verir.

Kredi Notu En Hızlı Şekilde Nasıl Yükseltilir?

Günlük hayatta banka işlemleriyle çok uğraşan biri kredi notunun ve kredi
notunu nasıl yükselteceğini bilmemektedir. Gününde yapılmayan ödemeler ve aksatılmalar kredi notunun düşme sebebidir fakat kredi notunu tekrardan yükseltmek sanıldığı kadar zor değildir. Aşağıdaki unsurları dikkate almanız yeterlidir.
Ödemelerinizi aksatmadan gününe gün yapın.
Kredi borçlarınızı olabildiğince en aza indirmeye çalışın.
Yeni kredili ürün açılışlarında beklemede kalın.
Aynı bankalarla düzenli çalışmaya özen gösterin.
Fazla kredi kartı kullanmamaya dikkat edin.


Kredi Notu puanlama sistemine göre çalıştığı için Zamanında ve geciktirmeden yaptığınız ödemeler kredi notundan olumlu şekilde faydalanmanıza katkıda bulunacaktır. Kredi notuyla ilgili bir ipucu vermek gerekirse borcunuzun asgarisini ödememektense ödemek kredi notunuzu düşürmez tam tersi olumlu yönde etkiler. Borcunuzun tamamını ödeyemiyorsanız bile asgarisini muhakkak ödeyin. Bankaya ödediğiniz tutarı azaltmaya çalışın bu sayede heer ay daha düzenli yaptığınız ödemelerde kısa sürede kredi notunuz yükselecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here