Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Kredi Kartı Güvenliği Nasıl Sağlanır?

158
0
Safe banking

Hayatımızın birçok alanında kredi kartı kullanmaktayız. Bunun yanı sıra maddi durumumuzu korumak adına kredi kartlarımızın güvenli olmasını isteriz. en önemlisi de internette yaptığınız alışverişler. Peki hesabınız ne kadar güvende ? öncelikle her siteden alışveriş yapmak pek güvenli olmayabilir. Sayfanın kurumsal ve işletme sayfası olması önemlidir. Sayfanın kurumsal olduğunu anlamak için site adresinin önünde yer alan “https” bağlantısı olmasına dikkat edilmelidir çünkü “https” bağlantısı
olan siteler güvenlik sertifikası olan siteler anlamına gelmektedir. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak kredi kartı kullanmak istemeyenler için sanal kartlarda mevcut. Sanal kartları kullanırken 3D ödeme seçeneğini aktif hale getirerek, ödeme işlemini gerçekleştirirken telefonunuza gelen onay kodununu onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Sanal kartlar sayesinde kredi kartı bilgilerinizi internette kullanmamış olursunuz.

Kredi Kartı Güvenliği İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendi güvenliğinizi kendiniz sağlamaya dikkat edin bilgilerinizi kurumsal olmayan hersiteye giriş yaparak paylaşmayın.

Kredi Kartı Güvenliğiniz İçin Dikkat Edilecek Maddeler;

Kartınızın üzerinde bulunan 16 haneli numarayı , kartınızın geçerlilik tarihini ve kartınızın arkasında yazan üç haneli güvenlik kodunu kimse ile paylaşmayınız.
 Alışverişlerinizi güvenli bir şifre ile yapınız.
 Şifrelerinizi telefonuza kaydettiyseniz eğer gözle görülür kolay yerlerde değil kimsenin bulamayacağı yerlerde bulundurun.
 Kartınızı kaybetmemeye dikkat edin bulamadığınız muhakkak çalıntı bildirimi yapın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here