Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER 2020 Döviz Tahminleri

2020 Döviz Tahminleri

144
0

2020 döviz tahminleri ? 2019 yılının başlaması ile birlikte dolar ve Euro fiyatlarında inanılmaz derecede artış görüldü. Bunun nedeni ise Amerika’dan gelen emirler gibi görülüyor. Dolar bulunduğumuz Ekim ayında 5.60’ı gördü ve bu durum piyasadaki pek çok sektörü olumsuz etkiledi. 2019 dolar tahmini doların bir nebze daha çıkacağını fakat 2028 yılında görüldüğü gibi ani fırlamaların yaşanmayacağını gösteriyor.

Piyasadaki dengelerin bozulması ile birçok döviz uzmanı doların durumunu konuşuyor. Doların bu derece yükseklere çıkması başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkeyi olumsuz etkiliyor. Dolar her geçen gün yükseldiği içim vatandaşlar aldıkları maaş zammına sevinemiyor çünkü tüm zamlar yükselen fiyatlara gidiyor. Yılsonu dolar tahmini ise doların 5.80 civarlarında olacağını gösteriyor.

2020 Dolar Tahmini

2019 dolar tahmini Merkez Bankası son zamanlarda en çok konuşulan konulardan bir tanesi. Yılsonunun yaklaşması ile birlikte vatandaşlar maaşlara gelecek zamları merak ederken bir yandan 2020 yılında doların ne düzeyde olacağı da merak konusudur. Merkez Bankası doların ne duruma geleceği konusunda en son geçtiğimiz Eylül ayında yapmıştı fakat gündemde olan bu konuya aydınlık getirmesi için yakın zamanda tekrardan bir açıklama yapacağını belirtiyor. 2020 döviz tahminleri nedir ?

Merkez Bankası Enflasyon tahmini en çok asgari ücretle çalışan işçilerin ve yatırım yapacak bireylerin kapsamı altına giriyor. Çünkü enflasyonun ne düzeyde olacağı iyi kötü maaşlara gelecek zamları belirlemekte de yardımcı olacak. Bununla birlikte dolara yatırım yapacak olan kişiler dolar seviyesinin ne düzeye inip çıkacağı konusunda kesin bilgiye sahip olmadıkları için ne yapmaları konusunda kararsız kalıyorlar.

Uzmanlar Yatırımcıları Beklemek Konusunda Uyarıyor

2019 dolar tahminleri Fitch konusunda araştırma yapan yatırımcılar henüz kesin bir bilgiye varamadı. Bu sebepten dolayı döviz uzmanları vatandaşların yılbaşına kadar beklemesi gerektiğini belirtiyor. Çünkü dolar ile ilgili en doğru kararlar yılbaşında alınacak ve vatandaşlar bu konuda daha iyi aydınlanacak.  2019 sonu dolar tahmini vatandaşların sabırsızlıkla bekledikleri konular arasında yer alıyor. Yaklaşık 2 ay sonra bu konuda net bilgiler sosyal medyaya düşecek ve yatırımcılar daha doğru karar verebilecekler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here