Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Dolar Ne Olur

Dolar Ne Olur

402
0

Dolar Ne Olur ? Son zamanlarda doların çok fazla yükselmesi birçok insanın dolara yatırım yapmasına neden oldu. Ancak piyasalarda iyileşmelerin yaşanması ve ABD ile biraz daha iyi ilişkiler kurulması bu süreçte doların düşmesine normal seviyesine gelmesini sağladı. Ancak tüm bu gelişmeler ve yaşanan yurt dışı operasyonları sonrasında ise akıllara dolar ne olur sorunu getirdi. Doların son gelişmeler karşısındaki durumu hakkında birden fazla uzman yorumu bulunuyor. Biraz riskli bir dönemde olunsa da doların müşterisine kaybettirmeyecek bir para birimi olduğu unutulmamalıdır. Döviz piyasasını neredeyse yönlendiren ABD’nin tavırları karşısında doların ne şekilde seyredeceği ise merak uyandıran bir konudur. Doların son zamanlarda yükselişleri ve inişleri incelendiğinde insanlar az çok ileriki dolar seviyeleri hakkında yorumlarda bulunabilirler.

Doların Son Dönemdeki Yükselişleri

Dolar son haftalarda yine en yüksek seviyesini görürken yatırımcılarında yüzü gülmeye başladı. Ancak bu yükselişler bir süre sonra tekrar normal seyrine dönmeye başladı. Doların yükselmesine neden olan faktörlerin başında ise Türkiye’nin Suriye üzerine yapmış olduğu operasyonlar etkili oldu. Operasyonların hızla devam etmesi ve bu süreçteki hedeflerin yok edilmesi ABD ile ilişkilerin gerilmesine neden olduğu için dolar da aşırı bir yükselme gösterdi. ABD ve Türkiye arasındaki ilişkileri çok iyi analiz edebilen yatırımcılar dolar yatırımı konusunda daha temkinli bir tavır sergileme imkânı bulabiliyor.

Dolar Neden Düşme Gösterdi?

Türkiye’nin Suriye üzerindeki operasyonlarına ara vermesi ve ABD ile anlaşma yoluna gitmesi ise doların düşmesinin en önemli nedenleri arasında bulunuyor. Bu süreçte ABD’nin verdiği sözleri tutması ve planlanan şekle uygun hareket etmesi büyük önem taşıyor. Dolar şuanda normal olarak seyrediyor gibi görünse de geleceği açısından yine de döviz yatırımcılarına yeteri kadar güven vermiyor.

Dolar Tekrardan Yükselme Gösterir Mi?

Doların yükselme göstermesi birçok bakımdan beklenen durumlar arasındadır. Çünkü siyasi istikrarsızlıkların, uluslararası alandaki gerginliklerin bitmediği bir dönemde dolar her zaman yükselme gösterecektir. Uzman yorumlarına bakıldığında her ne kadar döviz yatırımcılarını uyaran yorumlara rastlansa da ilerleyen zamanlarda yine doların yükseleceği ve yatırımcısını sevindireceği söylenebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here