Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Bitcoin Ticareti Yaparak Para Kazanma Yolları

Bitcoin Ticareti Yaparak Para Kazanma Yolları

249
0


Bitcoin ile ticaret son zamanlarda oldukça ünlenen bir yatırım çeşidi haline geldi. Çok karlı bir yatırım aracı olan bitcoin ticareti yapabilmek için öncelikle sanal paranın ne olduğunu bilmekgerekiyor. Sanal para  isminden de anlaşılacağı üzere sanal bir yatırım birimidir. Sanal para normal hayatta kullanılan madeni ve kağıt paralar gibi alışveriş yapmak için kullanılmaz. Daha çok, bazı borsa birimlerinde üzerinden alım satım işi yapılabilecek bir yatırım aracıdır. Bitcoin sanal para tanımının dünya çapında en çok tanınan birimidir.


Bitcoin Nereden Alınır ve Nasıl Satılır?
Bitcoin alım satım işi genellikle borsalar üzerinden gerçekleştirilir. Klasik borsa yatırımcılarının yaptığı gibi, koinler değer kaybettiğinde alınıp, değer kazandığında satılarak kazanç elde edilebilir.  Her farklı borsada bitcoin fiyatı farklıdır. Bir nevi sanal döviz gibi düşünülebilir. Bitcoin alım satımı yapılırken bulunulan ülkenin borsalarından almak zorunlu değildir. Farklı ülkelerden bitcoin alınıp yine farklı ülkelerin borsalarında satışı yapılabilir. Bu olayın ekonomideki tanımı arbitrajdır. Fakat kişilere tavsiye edilen, ilk olarak kendi ülkelerinin borsaların bir dönem bitcoin yatırımı yapması ve işleyiş öğrenildikten sonra farklı borsalara geçiş yapılmasıdır.


Bitcoin Sadece Yatırım Aracı mıdır, Başka Alanlarda Kullanılamaz mı?
Genel anlamda bitcoin yatırım aracı olarak görülse de sadece bu amaca hizmet etmez. Maddi olarak büyük değerlere denk geldiğinden, günlük alışverişlerde kullanılamasa da bazı ödeme yapma veya ödeme alma durumlarında kullanılabilir. Bitcoin ile kişiler birbirlerine, dünyanın
neresinde olurlarsa olsunlar ödeme yapabilir. İşlem masrafları diğer tüm ödeme yöntemlerine göre çok daha düşük olduğu için yüklü ödemelerde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca işlemin bekleme süresi de oldukça düşüktür, işlem anlık olarak tamamlanır, bekleme durumu ortadan kalkar.


Bitcoin İle Sürekli Kazanmak Mümkün mü?
Bitcoin borsada belli bir kur üzerinden değerlendirilen bir yatırım aracıdır. Rağbet ve kullanım işleyişine göre değer kazanır veya kaybeder. Bu gibi durumlarda önemli olan yatırım yapmadan önce bir süre dikkatli ve detaylı bir şekilde takip edip ne gibi durumlarda değer kaybedip, nasıl durumlarda değer kazandığının analiz edilmesi ve yatırımın bu doğrultuda
yapılmasıdır. Ayrıca bitcoin bahsedildiği üzere farklı piyasalarda farklı değerlerde bulunuyor. Bu nedenle bitcoin ile sürekli kazanmak isteyen kişiler farklı ülkelerin piyasalarını da sürekli olarak takip edip, bu ülkelerin para birimlerinin birbiri ile oranını da bilmelidirler ve sürekli takipte kalmalıdırlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here