Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER Bitcoin Nasıl Alınır

Bitcoin Nasıl Alınır

208
0

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin kripto para üzerinden en çok para kazandıran yatırımlardan biridir. Bitcoin bankasız yatırım yapma imkânını sunar ve her geçen gün yatırımcı sayısı çoğalmaktadır. Uzmanların görüşüne göre bitcoin yatırımı yaparak çok zengin de olunabilir, birden düşüşe geçerek iflas da edilebilir. Çünkü bitcoin para değerinin ne zaman inip çıktığı belli olmuyor. Bitcoin terim anlamı ile gerçekte var olmayan sanal para birimi anlamına gelmektedir. Ancak şöyle bir durum var ki bitcoin yasalar tarafından tamamen desteklenmiyor yani yatırım yaparken bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitcoin kısaltması BTC olarak bilinir. Herhangi bir bankası ya da resmi kuruluşu olmayan bir yatırım sistemidir. Yani bu demek oluyor ki yatırımcıların hiçbir şekilde muhatabı ya da soru sorabileceği bir merkez bulunmuyor. Bitcoin mantığı tıpkı altın ve gümüş almaya benzer. Bitcoin çeşitli platformlar sayesinde gerçekleşiyor. Bitcoin hizmetini sunan pek çok yabancı ya da yerli platformlar bulunuyor. Kredi kartından ya da banka hesabından bu platformlara para yükleyerek bitcoin alınabilir.

Bitcoin Ne Şekilde Nasıl Kazandırır?

Bitcoin kripto parasının yükselmesi tamamen piyasadaki arz ve talep durumlarına bağlı olarak değişiyor. Talep artarsa fiyat artıyor, talep düşerse doğru orantılı olarak fiyat düşüyor. Eğer bitcoin değeri yükselirse ve kişi elindeki bitcoin paralarını satarsa kar elde etmiş oluyor. Para bozmak için yine bağlı olunan platformlar kullanılıyor ve bitcoin bozdurulup kazanılan para hesaba aktarılıyor. Ancak paranın gerçekten hesaba geçmesi için en başta güvenilir bir platform bulmak gerekiyor. Çünkü karşı tarafta hesap sorulacak, şikâyet edilecek bir şahıs ya da kurum bulunmuyor.

Kazanmak için bitcoin şirketi ve forex şirketi bulunuyor. çok iyi şekilde araştırılması gerekiyor. Bunun için en klasik yöntem şirket hakkında kullanıcı yorumlarını okumak olacaktır. Platformun komisyon alıp almadığı, komisyon alıyorsa ne kadar aldığı gibi konuları daha önce platforma para yatırmış olan kişilerden öğrenmek mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here