Ana sayfa ANASAYFA BDDK VE SPK’DAN JP MORGAN’A SORUŞTURMA!

BDDK VE SPK’DAN JP MORGAN’A SORUŞTURMA!

122
0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yatırımcılarından döviz piyasalarına ilişkin olarak
etki yarattığına yönelik olarak Kurumumuza iletilen şikayetler çerçevesinde, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında inceleme başlatılmıştır. Diye bildirim yayımladı.

BDDK, yaptığı yazılı açıklamada, yatırımcılarından döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif şekilde döviz alınmasına yönlendirdiklerine ilişkin şikayetler kapsamında bazı bankalar hakkında inceleme ve soruşturma başlattığını duyurdu.

Açıklamada, şu ifadelere yer verdi:


“22.03.2019 tarihinde JPMorgan Chase & Co. tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı içeriği nedeniyle başta bankacılık hisseleri olmak üzere Borsa İstanbul AŞ’de işlem gören hisse senetleri üzerinde spekülatif etki yarattığına yönelik olarak kurumumuza iletilen şikayetler çerçevesinde, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında inceleme başlatılmıştır.”

Jp Morgan Nedir ?

Geçmişten günümüze kadar gelen ABD merkezli banka JP Morgan, 2000 yılında ise Chase Manhattan Corporation’un birleşimiyle JP Morgan Chase & Co adını aldı.

JP Morgan 100’den fazla ülkede dünyanın en önemli şirketleri, hükümetler ve kurumlara finansal hizmetler alanında çözümler sunan bir dünya lideridir. Global erişim ve uzmanlık ekonomileri de dahil olmak üzere pek çok kaynak kullanarak yerel topluluklar, çalışanlar için de gönüllü faaliyetler yürütür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here