Ana sayfa ANASAYFA Altın Düşer Mi? Yükselir Mi?

Altın Düşer Mi? Yükselir Mi?

80
0
Altın Düşer Mi? Yükselir Mi?
Pandemi Sonrası Altın Fiyatı Beklentileri?

Altın Düşer Mi? Yükselir Mi?

Altın Düşer Mi? Yükselir Mi? 2020 yılına ülke olarak da dünya olarak da farklı bir giriş yaptık. Yılın başında gerçekleşen farklı farklı olaylar yatırım piyasalarını ciddi manada etkiledi. ABD ile İran arasında ciddi bir gerilim yaşanırken bunun üzerine altın piyasalarında yükselişe geçildi. Yaşanan bu gerilim farklı boyutlara ulaştı. Bu boyutlar sırasında altında bir dalgalanma yaşandı. Yaşanan bu dalgalanma olayların tatlıya bağlanması ile normal seyrine döndü. Fakat şu anda altın fiyatı nedir, yükselir mi bu soruların cevabı hala araştırılmaktadır. Sizlerde araştırmalarınızı net bir şekilde yapmadan alım veya satımda bulunmayın deriz.

Altın Fiyatlarındaki Son Durum

2020 yılında ABD ile Çin arasında bir ticaret anlaşması imzalandı. Bu anlaşma sonrasında ise altında fiyat olarak küçük bir hareketlenme oldu. Daha sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve Çin’de ortaya çıkmış olan Corona virüsü salgını ile ilgili haberler dolaşmaya başladı. Bu haberler Corona virüsünün ölümcül olmasının etkisiyle hızla dünyanın her tarafından yayıldı. Virüsün hem hızlı yayılması hem de ölüme götürecek sonuçların olması ise insanlarda bir paniğe yol açtı. Oluşan bu panik ortamı da yine altının yükselmesine neden oldu. Altının bu yükselmesi insanların aklına altın daha yükseliyor mu, yoksa ne olacak gibi soruları da getirmeye başladı.

Altın Daha Fazla Yükselir Mi?

Çin halk cumhuriyetinde yaşanan Corona virüsü ve bunu gibi bazı ekstrem bazı olaylardan sonra altının fiyatı normal ivmelerin üzerine çıktı. Altındaki bu hareketlenme yatırımcıların daha da fiyatlar yükselir mi sorularını sormasına neden oldu. Uzmanların ise yapmış olduğu yorumlar altının fiyatının daha da yükseleceği yönündedir. Tabii ki altının fiyatı kesin yükselir gibi bir yorum yapan uzman bulunmamaktadır. Bu sebeple altın fiyatlarını dikkatli bir şekilde takip etmek yapılacak olan en önemli iştir. Hem dünyada olan olayları hem de altının piyasasını doğru takip eden kimseler yatırımlarında karlı sonuçları elde edebilmektedirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here