Ana sayfa GÜNLÜK VERİLER 2019 Altın Yorumları

2019 Altın Yorumları

155
0

2019 altın yorumları son dönemlerinde altın fiyatları bir hayli yükseliş gösterdi. Bilindiği üzere altın da diğer yatırım araçları gibi dönemin stratejisine, sorunlarına ve piyasa psikolojisinden oldukça etkileniyor ve ona göre azalıyor, artıyor. Ayrıca toplumun bulunduğu coğrafyanın siyasi ve ekonomik stratejisinden etkilemektedir. Şubat 2019’dan bu yana gram altında toplamda 50 TL artış gözlemlendi. Uzmanlar altının 2019 yılının son çeyreğinde de yükseleceğini hatta 285 TL’ye kadar bile çıkacağını söylüyor. Ülkemizde de dünyada olduğu gibi altın bu seneki yükselişi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dolar kurunun yükselişe geçmesiyle son günlerde altın da doğru orantılı olarak yükselişe geçerek yatırımcıyı şaşırttı. Dolar kuru önümüzdeki süreçte pek değişmezse gram altınının 300 TL’yi rahatlıkla göreceği söyleniyor. Dolar düşse dahi gram altının Ons fiyatının yükselmesi durumunda altının fiyatı yine yükselmeye devam edecek gibi gözüküyor.

1 Kasım itibariyle gram altın alış fiyatı 277,20 TL satışı 270,30 TL’den, çeyrek altın alış fiyatı 440,361 TL’den satışı ise 454,69 TL’den işlem görüyor. ABD Merkez Bankası’nın beklentisi ile 25 puanlık faiz indirimi yapılması ve Japonya Merkez Bankası’nın faizleri değiştirmesi sonrasında altının son fiyatı ve ons fiyatları da düzenli artabilir. ABD’de açıklanacak istihdam raporu da altın üzerinde belirleyici olacak.

2019 Sonu Altın Tahminleri

2019 Altın Yorumları Yatırımcılar ve genel piyasa yılsonu altın tahminini merak ediyor. Son zamanlarını gayet popüler geçiren altın ilerleyen süreçte yükselecek mi yoksa düşecek mi konusu halen merak konusu. Türkiye’de en çok kullanılan yatırım aracı olanın altının gram ve çeyrek fiyatlarını ilerleyen süreçte yakinen takip edeceğiz. 2019’un sonlarında altın fiyatlarını en çok etkileyecek olan olay belki de ABD-Çin Ticaret Savaşları olacak. Bu konu özellikle de son dönemlerde piyasaları çok meşgul ediyor. Yatırımcıları ve uzmanları altın yatırımı noktasında da doğal olarak biraz tedirgin ediyor. Bazı uzmanlar bu savaşın piyasayı olumlu etkileyeceği görüşünü destekliyor.

Ancak genel görüş ABD Başkanı Trump’ın Çin’e gönderdiği mektubun önümüzdeki haftalarda özellikle altın ve diğer yatırım araçları üzerinde olumlu bir hava estireceğini gösteriyor. Altının Ons fiyatı da bu süreçten olumlu etkilenecek gibi. Ticaret alanında yaşanan gelişmeler sonrası uzmanlara göre Ons fiyatı 1550 dolara çıkacak bu yükseliş devam edecek.

2019 Dolar Tahminleri Yazımızı Da Burdan Öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here