Ana sayfa ANASAYFA Sıfırdan Zengin Olmak

Sıfırdan Zengin Olmak

97
0
Sıfırdan Zengin Olmak
Sıfırdan Zengin Olmak

Sıfırdan Zengin Olmak

Sıfırdan Zengin Olmak zengin olmak şüphesiz ki pek çok kişinin hayali. Tabii, ne kadar hayal edilse dahi bunu sanki imkansızmış gibi düşünenlerin sayısı da az değil. Oysa ki günümüz milyonerlerine şöyle bir baktığımız zaman çoğu sıfırdan başlayarak bugünlere gelmiş olduğunu rahatlıkla görebilmekteyiz. Peki ama sıfırdan başlayarak nasıl zengin olunur? 

Çok zengin olmanın tek oluru aileden kalan miras değil elbette. Günümüz Forbes(dünya iş liderlerinin ana sayfası olarak bilinmektedir.) listesinde yer alan zenginlere bir bakın; bir girişimde bulunmuş ve yatırım yapmışlar. Çoğunun ortak özelliği de ihtiyaç karşılayan fikirler ortaya atmaları.

İlgi Alanınızı Keşfedin:

Zengin olmanın da ötesinde ilk önce ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Mesela ilgi alanınız ne? Hangi konuda daha iyisiniz. Bunlar üzerine biraz düşünmek olumlu bir başlangıç olacaktır. Hepimizin kullandığı Microsoft’u düşünün. Hem alanında ilk olması hem de risk alması sayesinde Bill Gates en zengin kişiler arasında. Sadece Bill  Gates mi? Elbette ki hayır. Geleceği takip eden ve öngören, şu anda emekliye ayrılan Jack Ma. Milyonlarca kişinin ihtiyacını tek siteye koyan ve böylece zengin olan Jack Ma, iş denemelerinden hiç iyi sonuç alamamış. Sürekli reddedilen Jack Ma gelişmeleri takip etmiş ve günümüzün en çok tıklanan e-ticaret sitesini kurmaya karar vermiş. Yakın zamanda emekli olan Jack Ma, ihtiyaca karşılık veren bir girişimci olduğu için belki de konumuza verilebilecek en iyi örnek.

Olumlu Düşün:

Olumlu düşünmekte fayda var çünkü olumlu düşünmek başarıya gidilen yolda en olumlu etkiye sahip olan etmendir. Etrafınızda sürekli yapamazsın diyen ya da negatif enerji veren insanlar olduğu sürece bir şeyi başarmanız gerçekten zor. Unutmayın üzüm üzüme baka baka kararır. O yüzden etrafınızdaki insanları iyi seçmeniz gerekiyor. Vizyonlu kişilerden ilham alacağınız için çevreniz böyle insanlardan oluşmalı.

Kendini Geliştir:

Sadece çevrenizi değil aynı zamanda kendinizi de geliştirin. Sürekli okuyun, araştırın güncel olan şeyleri takip edin. Artık devir internet devri. Neredeyse her şey oradan devam ediyor. Burada vaktinizi doğru değerlendirin ve kendinizi yenilemeye çalışın. Özellikle teknoloji hızla geliştiği için yenilikleri ne kadar takip ederseniz, bu durum sizin için o kadar iyi olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here