Ana sayfa ANASAYFA Dünya’nın En Değerli Para Birimi Nedir?

Dünya’nın En Değerli Para Birimi Nedir?

33
0
Dünya'nın En Değerli Para Birimi
Dünya'nın En Değerli Para Birimi

Dünya’nın En Değerli Para Birimi .En değerli para birimi listesi yakın zamanda yapılan araştırmalar sonucun da ortaya çıkan veriler sonucunda belli oldu, bizlerde siz değerli takipçilerimiz için derledik , Dünya’ nın en değerli para birimleri sıralamasına isterseniz hep birlikte bir göz atalım. Para hiç kuşkusuz insanların hayatlarını sürdürebilmeleri için oldukça büyük bir öneme sahiptir .

Dünya’nın En Değerli Para Birimi. Para ile saadet diye konuşmaktayız gündelik hayatımızda ancak unutulmamalıdır ki parayı bir kenara atmakta hiç kuşkusuz olmuyor, para icadın dan önce hepimizin bildiği gibi değiş tokuş (takas) usulüne bağlıyken paranın icadı ile birlikte hayatımızda günden güne yıldan yıla çok önemli yer tutmaya başladığı hepimizin ortak paydasıdır hiç şüphesiz ancak iyi  o yüzden hayatımızda yönetilmesi gereken bir kavramdır. Her ülkenin kendine ait para birimi vardır gelişmiş ülkesinden tutun da geri kalmış ülkelerin hepsinde görürüz para birimi varlığını ancak hiç kuşkusuz ki değer sıralamaları da bundan oldukça etkilenmektedir .Küresel ekonomi ve ticari savaşlar ülkelerin para birimini büyük ölçüde etkilemektedir özellikle   Abd ve Çin arasında yaşanan gelişmeler para birimlerinin değerlerinin dalgalı bir şekilde seyretmesine neden olmaktadır. Yaşanan bu tür gelişmeler hiç şüphesiz dünya da sadece bu iki veya 3-5 ülke ile sınırlı kalmamakla birlikte bütün dünya ekonomisinde büyük etkilere sebep olabilmekte ki buda yukarıda değindiğimiz gibi  para birimlerinin değerleri sıralamasını da etkilemektedir. Dünya’nın En Değerli Para Birimi ni inceleyen B2Press’in araştırmasının sonucunda, en değerli 5 para birimi belli olmuştur. En değerli para birimlerini sizler için derledik.

Küresel ekonomide ki dalgalanmalar birçok ülkenin para birimlerinin değerini hiç olmadığı kadar etkilemektedir. Dünya’ nın en değerli para birimlerini inceleyen B2Press’in araştırmasına göre en değerli para birimleri ilk 5 sıralamasına birlikte bakalım.

1- Kuveyt dinarı: 18,75 TL (3,29 Dolar)

2- Bahreyn dinarı: 15,14 TL (2,65 dolar)

3- Umman riyali: 14,82 TL (2,60 dolar)

4- Ürdün dinarı: 8,06 TL (1,41 dolar)

5- İngiliz sterlini 7,02 TL (1,23 dolar)BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here